انسان کامل,  داستان بازگشت,  علامه حسن زاده آملی,  مسیر بازگشت

برای شما اکثریت و اقلیت جامعه کشورم ایران

-سلام و احترام ☘️

خدمت سروران گرامی و دوستان عزیزی که ما را همراهی می کنید ☘️

۱۳ رجب سالروز میلاد دومین شخص نظام هستی را به شما تبریک عرض می‌کنم.

دین حق ۲ – امیرالمومنین

دوست عزیزم که اینجا را می‌خوانی

حتما تا کنون به این باور قطعی رسیده‌ای که تو معادل باورها و اندیشه های خودت هستی همانگونه که آن عارف رومی فرمود: «ای برادر تو همه اندیشه ‌ای». 

آری تو آن هستی که می ‌اندیشی و زاویه نگاه تو به جهان تو را می سازد. 

حتما این را هم تا اکنون دانسته‌ای که من هم مثل بسیاری از عزیزان کشورم تا همین چند سال قبل طوری دیگر دنیا را می دیدم و نگاه می کردم و حوادثی در زندگی من اتفاق افتاد که زاویه نگاه و جهان بینی من را به کلی دگرگون کرد! 

آری من هم جزئی از ۸۰ درصد اکثریت جامعه کشورم بودم. باور کنید خودم هم نفهمیدم چه شد که جزئی از ۲۰ درصد اقلیت جامعه‌ام شده‌ام! باور کن دوست عزیزم خودم هم گاهی خودم را نمیشناسم و نفهمیدم چطور شد که اینطوری شد!!

چندان که خواهی در نگر در من که نشناسی مرا

زیرا از آن که م دیده‌ای من صد صفت گردیده ام!

بی هیچ تردیدی فردی از اکثریت مردم عزیز کشورم بودم و به اینکه مطابق اکثریت مردم کشورم فکر می‌کنم و نگاه می‌کنم افتخار می‌کردم و اکنون فردی از اقلیت مردم کشورم هستم و افتخار می‌کنم به اینکه مطابق اقلیت مردم کشورم فکر می‌کنم و به دنیا نگاه می‌کنم.

۳۰ سال به کلی دین و مذهب و هر گونه باور یا اعتقاد دینی را به صورت کامل رها کردم و تا دلت بخواهد از نویسندگان و سخنرانان آمریکایی و انگلیسی و هندی و آلمانی و فرانسوی و روسی خواندم و شنیدم و اکنون در اینجایی هستم که خودتان مشاهده می‌فرمایید. واقعی و حقیقی از دین خارج شدم هم در نظر و تئوری و هم در عمل و هنوز مطمئن نیستم آیا می‌پذیرند مرا به همان مسیری که ۳۰ سال قبل به آن پشت کردم؟! یک ساختمانی که ۳۰ سال ناراست چیده شده است و بالا رفته است را چطور می‌توان درست کرد؟؟

چیزهایی که اینجا برایت ارسال می‌کنم با ارزش ترین جواهرات قیمتی هستند که در ۳۰ سال جستجوی خودم یافته‌ام و اینجا برای شما ارسال می‌کنم تا شما هم این جواهرات قیمتی را بشنوید و همزمان برایمان دعا می‌کنم «عنایت آن سویی» شامل حال ما شود تا «حقیقت این حرفها» را بشنویم و ببینیم چرا که می‌دانیم «کتاب و استاد و جلسه و…» همه واسطه‌ای هستند تا «علم حقیقی» از آن سوی به قلب ما وارد شود. 

«علم» «نور»ی است که خداوند بر قلب هر کس بخواهد وارد می‌کند.

از صمیم قلب امیدوار هستم چیزهایی که اینجا ارسال می‌کنم واسطه‌ای شود برای افاضه نور از آنطرف به قلب همه ما که اینجا را می‌شنویم و می‌خوانیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *