جلسات موضوعی,  دین حق,  علامه حسن زاده آملی

عشق و نفرت

دین حق ۴ – شروع انحراف

– دوست عزیزی که اینجا را می خوانی

این را بدان که «عشق حقیقی» دو سوی دارد.

شما اگر آن کودکی که در سطل زباله دنبال غذا یا چیزی برای فروختن است را «حقیقی دوست دارید» «باید و لازم است نفرت داشته باشید» از آن کسی که هزاران و هزاران میلیارد دزدی می کند. شما «باید و لازم است متنفر باشید» از آن دست های پنهانی که با طراحی های پیچیده منافع عظیم جامعه را به نفع تعداد اندکی مصادره می کنند تا تعداد کثیری در ظلم و فقر گرفتار شوند.

آری عزیزم اگر:

«عاشق حق» هستی باید که از «باطل نفرت» داشته باشی

«عاشق عدل» هستی باید که از  «ظلم نفرت» داشته باشی

برای همین است که می گویند «اصل دین عشق و نفرت است» اصل اصل دین «حب و بغض» است، باید دوست مظلوم باشی و باید از ظالم بدت بیاید.

هل الایمان الا الحب و البغض

آیا ایمان چیزی غیر از حب و بغض است؟!

برای همین است که شیعه اینقدر روی موضوع «عشق و نفرت» تاکید دارد و حق همین است. شما اگر عاشق حق هستی باید و لازم است از باطل نفرت داشته باشی.

«صلح کل» و «عشق کل» «ایده باطلی» بود که شیطان به من و تو تلقین کرده بود! من دیگر ایده «عشق کل» را قبول ندارم و عاشق همه نیستم.

من در عشق و صلح و دوستی با حق و اهل حق هستم و در جنگ هستم و بدم می آید و نفرت دارم از آنکس و آن جریان و آن تفکر و آن اندیشه‌ای که در جنگ با «حق و اهل حق» است. من بدم می آید و در جنگم با آن که در جنگ با حق است. من دوست او هستم و دشمن هر کسی هستم که با او در جنگ است.

می‌خواهی «دین حق» را بشناسی؟

می خواهی «حق و اهل حق» را بشناسی؟

می خواهی باطل و شروع انحراف و جبهه باطل را بشناسی؟

فایل صوتی پیوست «دین حق ۴ – شروع انحراف» را بشنو تا بدانی حق و دین حق کدام است و باطل و شروع انحراف در دین حق چگونه است…

پی نوشت: لطفا مرتبه هر حرفی را در نظر داشته باشید و نگویید، شیطان هم ظهور خداوند است و خیر است و خوب است و… جایگاه این حرف عالم ملکوت است و نه دنیای مادی. در این دنیای مادی که ما زندگی می کنیم خداوند خودش در قرآن فرموده است شیطان بزرگترین دشمن شماست و او را «شیطان رجیم» نامیده است است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *